עבירות סמים

עבירות סמים

play4, play, media control, audio

עבירות סמים

עבירות סמים נחשבות פעמים רבות כעבירות קלות, במיוחד כשמדובר על שימוש בסמים קלים או כשמדובר על החזקת סם לצריכה עצמית. הדברים כמובן אינם כך. גם כאשר מדובר על אדם נורמטיבי ללא עבירות קודמות, שימוש בסם או החזקת סם נחשבת לאסורה ולעבירה שניתן לקבל עליה עד 3 שנות מאסר. כמובן שאם מדובר כבר על החזקת סם שאינה רק לצריכה עצמית או כמות שהיא מעל 15 גר' ההתייחסות היא שונה לחלוטין והעונש יכול להיות ארוך משמעותית.
 

שימוש בסם בחברה יכול להתפרש כאספקת סם

פעמים רבות החשודים בעבירות סמים הם צעירים ללא ניסיון קודם בחקירות המדברים בחופשיות עם החוקרים ומוסרים מידע מיותר המשמש לרעתם. דוגמה לכך היא שימוש בסמים בחברה. על פי החוק היבש, שימוש בסם בחברה כמוה כאספקת סם. כך, חשודים המספרים, אפילו בצורה תמימה ולא רק כתשובה לחוקר, שהשתמשו בסם במסיבה או במפגש חברתי, יכולים להיות חשודים באספקת סם ולא רק בהחזקת סם לשימוש עצמי. לכן, פניה לעורך דין פלילי המתמחה בעבירות סמים כבר עם ההזמנה לחקירה או מעצר היא חשובה מאוד.
 

גם סמים קלים מקבלים את כל ההתייחסות


חשודים רבים בטוחים שישוחררו מהר מאוד והתיק נגדם יסגר במהרה בגלל שהשתמשו בסמים קלים בלבד כמו חשיש או סמי מסיבות כמו אקסטזי. מבחינת החוקרים עיקר ההתייחסות היא האם מדובר על שימוש עצמי בלבד או סחר בסמים. כאמור, גם צעירים הנוהגים בתמימות יכולים להיות חשודים בעבירות סמים חמורות יותר ממה שדמיינו. בעבירות סמים ישנו גם מצב שמפילים על אדם תיק, למשל אם ללא ידיעתו מחדירים אל תיקו סמים המיועדים לאדם אחר איתו הוא נמצא בקשר ויכול, ללא ידיעת אותו אדם לקחת את מנת הסם שנשלחה לו. 
 

המצבים הרבים שיכולים להיות בכל הקשור לסמים, ההאשמות החמורות הרבה יותר בהן יכול להיות אתם חשוד גם אם ביצע את העבירה הקלה ביותר- כל אלה מחייבים פניה לעו"ד פלילי בהקדם.

אתם חשודים בעבירות סמים? השתמשתם בסמים קלים והואשמתם בעבירה חמורה יותר? עו"ד ניסים לביא, עו"ד פלילי המומחה גם בעבירות סמים עומד  לרשותכם בכל בעיה או שאלה
 

התמחות המשרד:

Avatar
שימוש בסם או החזקת סם נחשבת לאסורה ולעבירה שניתן לקבל עליה עד 3 שנות מאסר. כמובן שאם מדובר כבר על החזקת סם שאינה רק לצריכה עצמית או כמות שהיא מעל 15 גר' ההתייחסות היא שונה לחלוטין והעונש יכול להיות ארוך משמעותית.


[ מידע נוסף בנושא
עבירות סמים ]
Avatar
ישנם הרבה גוונים של אפור בין אונס במובן הכבד ביותר שלו לבין להיות נקי מכל רבב. ישנן הגדרות שונות לעבירות מין כמו תקיפה, מעשה מגונה, הטרדה מינית וגם לאונס ישנם מספר פנים וכל מקרה לגופו. 

[ מידע נוסף בנושא
עבירות מין ]
Avatar
הליך שימוע פלילי הוא  מהלך בו מנסה הנאשם לשכנע את הגורם התובע, לרוב פרקליטות המדינה או מחלקת התביעות של המשטרה, לא להגיש את כתב האישום. כמובן שחשוב שלפני הליך השימוע יתייעץ הנאשם עם עורך דין פלילי...

[ מידע נוסף בנושא
הליכי שימוע פלילי]
Avatar
חשוב לדעת איך להתנהל במהלך חקירה, מה לומר ומה לא, מתי לשמור על זכות השתיקה ומתי לדבר. לכן, התייעצות עם עורך דין פלילי לפני החקירה וגם תוך כדי תהליך החקירה היא חשובה ואף קריטית.


[ מידע נוסף בנושא
חקירה ומעצרים ]
 


צור קשר עוד היום 

ויחד נבין איך עוזרים לך:

כתובתנו:
שד' שאול המלך 39, תל אביב,
בית הדר-דפנה
טל': 074-769-15-24
פקס: 077-470-2959

עו"ד ניסים לביא,
אני כאן, ואייצג אותך בכבוד.

כתובתנו: שד' שאול המלך 39, תל אביב, בית הדר-דפנה  |  טל': 074-769-15-24  |  פקס: 077-470-2959

עו"ד ניסים לביא,
יחד נגבש תוכנית ופתרון לכל בעיה!

 


צור קשר עוד היום 

ויחד נבין איך עוזרים לך: