חקירות ומעצרים

חקירות ומעצרים

play4, play, media control, audio

מעצרים

מעצר הוא סיטואציה המעוררת לחץ וחרדה רבים, במיוחד בקרב נחקרים שאין להם ניסיון בעולם הפשע. מבחינתם, מעצר אינו שונה מכלא ואפילו יכול לתת תחושה גרועה יותר. מטרתו של מעצר חשוד שנחקר תחת אזהרה היא למנוע ממנו שיבוש הליכי חקירה או לגרום לעדים להעיד בדרך אחרת מחשש שיפגעו.

עם זאת, ישנם חוקרים העושים במעצר שימוש כאמצעי לחץ וישנם נחקרים המרגישים כה מאוימים במעצר עד שהם  ממהרים לומר לחוקרים את שרצו לשמוע גם אם הדבר אינו נכון. לכן, אם מגיעים למצב של מעצר, חשוב להיוועץ בעורך דין פלילי שיראה את התמונה הרחבה וידריך את הנחקר מה לומר או מתי לשמור על זכות השתיקה.
 

המלחמה האמיתית היא בבית המשפט

נעצרים רבים, במיוחד חשודים בעבירות צווארון לבן שהיו עד כה רחוקים מעולם הפשע מרגישים שאם יצליחו להשתחרר מהמעצר הכל יחזור לקדמותו. מרוב לחץ המופעל על ידי החוקרים כשהם נמצאים במעצר הם שוכחים שהמלחמה האמיתית עוד לפניהם והיא מתנהלת בבית המשפט. המעצר נועד רק לשלב החקירות ולבניית התיק. החוקרים עושים ככל שביכולתם כדי להוביל את הנחקר העצור להודות בדברים שיעזרו להם לבנות תיק מבוסס.

התייעצות לאורך כל הדרך עם עורך הדין שלכם, ככל שיהיה מעורב בכל שלבי החקירה, כך יקטן הסיכוי שתאמרו דברים שישמשו לרעתכם או תנדבו מידע מיותר, ויותר מכך- שתודו בדברים שלא עשיתם רק כדי להשתחרר מהמעצר, שלטווח ארוך זוהי כמובן טעות.

גם למעצרים יש חוקים


לנחקרים העצורים נראה פעמים רבות כי על החוקרים לא חלים חוקים על פיהם הם צריכים להתנהל וגם בית המעצר מתנהל כמו ג'ונגל. הדברים אינם כך. ישנם דיני מעצרים הקובעים באילו מקרים ניתן לעצור חשוד, לכמה זמן ובאיזו צורה. עורך דין המומחה במעצרים יוכל גם להציע חלופות למעצר מבלי שהדבר יהיה כרוך בכך שעצור ימסור מידע שלא התכוון  למסור או יודה בדבר שלא עשה. עורך הדין יכול להציע חלופות כמו ערבות או מעצר  בית והגבלת תנועה של החשוד.
 
 

הדבר הראשון - להתייעץ עם עורך דין מומחה

הוזמנתם לחקירה או נעצרתם? הדבר הראשון שעליכם לעשות הוא לפנות לעורך דין פלילי המומחה במעצרים. הדבר יקבע את עתידכם. 

עו"ד ניסים לביא הוא עורך דין פלילי בעל ניסיון בכל הקשור להליכי המשפט הפלילי, כולל מעצר וחקירה ועומד לשירותכם בכל שאלה או בקשה.
 

התמחות המשרד:

מעצרים

חקירות ומעצרים במשטרה

חקירה במשטרה היא מעמד וסיטואציה שלא נעים לאף אחד להיות חלק ממנה. חקירה פלילית יוצרת גם אצל הקשוחים ביותר תחושת לחץ, בלבול ואף חרדה. החקירה יכולה להתחיל באופן פתאומי כאשר שוטרים מתייצבים על סף הדלת. בנוסף, כפי שנאמר תמיד על ידי שוטרים המגיעים לקחת אדם לחקירה, כל מה שיאמר מעתה והלאה עשוי לשמש  נגדו בבית המשפט. חשוב לדעת איך להתנהל במהלך חקירה, מה לומר ומה לא, מתי לשמור על זכות השתיקה ומתי לדבר. לכן, התייעצות עם עורך דין פלילי לפני החקירה וגם תוך כדי תהליך החקירה היא חשובה ואף קריטית.
 

מהו סטטוס הנחקר - פרמטר חשוב שיש לדעת

נחקר יכול להגיע לתחנת המשטרה לחקירה בשני סטטוסים: בתור חשוד עם חקירה תחת אזהרה או בתור עד. הידיעה מהו הסטטוס ומאיזה מקום מתנהלת החקירה היא משמעותית מאוד. כל מילה שיאמר נחקר הנחשב חשוד יכולה לשמש נגדו ולקבוע את עתידו. עם זאת, גם נחקר המגיע בתור עד יכול במו פיו לשנות את התמונה כך שיהפוך מעד לחשוד במצבים מסוימים. לכן, גם אם מגיעים לחקירה בתור עדים, מומלץ להתייעץ עם עורך דין פלילי כיצד לענות.
 

להכיר היטב את מהלך החקירה ואת השיטות


אחת מזכויותיו של נחקר היא לא להתחיל בחקירה לפני שהתייעץ עם עורך דין. כדאי מאוד לנצל זכות זו ולא להגיע לחקירה  לפני התייעצות. רבים בטוחים בצדקתם ובטוחים שכך יתברר במהלך החקירה. הדברים אינם כה פשוטים. פעמים רבות עם התגלגלות החקירה, המהלכים שמבצעים חוקרים והשאלות שהם בוחרים לשאול נדחק הנחקר לפינה. חשוב גם לזכור כי החוקרים עושים שימוש לא רק בחומר שהוא און דה רקורד אלא גם בזה שהוא אוף דה רקורד, כלומר, גם בדבריו של נחקר מחוץ לחדר החקירות. ידיעת עובדה זו בלבד עשויה לשנות את גורלו של נחקר.
 
 

אתם לפני חקירה? בחרו את עורך הדין מקצועי ומנוסה

כאמור, חקירה היא תהליך שאף אחד לא מאחל לעצמו או לחבריו. אם כבר נקלעתם למצב חשוב לבחור עורך דין פלילי שהוא גם בעל ניסיון בנושא שאליו קשורה החקירה. יש לבחור עורך דין מקצועי, מנוסה, אמין וגם כזה שיהיה לכם נוח לדבר איתו ושיהווה אוזן קשבת. 

עו"ד ניסים לביא הוא עורך דין פלילי בעל ניסיון, כולל מעבודה בפרקליטות המדינה. אתם עומדים לפני חקירה? עו"ד ניסים לביא עומד לרשותכם.
Avatar
שימוש בסם או החזקת סם נחשבת לאסורה ולעבירה שניתן לקבל עליה עד 3 שנות מאסר. כמובן שאם מדובר כבר על החזקת סם שאינה רק לצריכה עצמית או כמות שהיא מעל 15 גר' ההתייחסות היא שונה לחלוטין והעונש יכול להיות ארוך משמעותית.


[ מידע נוסף בנושא
עבירות סמים ]
Avatar
ישנם הרבה גוונים של אפור בין אונס במובן הכבד ביותר שלו לבין להיות נקי מכל רבב. ישנן הגדרות שונות לעבירות מין כמו תקיפה, מעשה מגונה, הטרדה מינית וגם לאונס ישנם מספר פנים וכל מקרה לגופו. 

[ מידע נוסף בנושא
עבירות מין ]
Avatar
הליך שימוע פלילי הוא  מהלך בו מנסה הנאשם לשכנע את הגורם התובע, לרוב פרקליטות המדינה או מחלקת התביעות של המשטרה, לא להגיש את כתב האישום. כמובן שחשוב שלפני הליך השימוע יתייעץ הנאשם עם עורך דין פלילי...

[ מידע נוסף בנושא
הליכי שימוע פלילי]
Avatar
חשוב לדעת איך להתנהל במהלך חקירה, מה לומר ומה לא, מתי לשמור על זכות השתיקה ומתי לדבר. לכן, התייעצות עם עורך דין פלילי לפני החקירה וגם תוך כדי תהליך החקירה היא חשובה ואף קריטית.


[ מידע נוסף בנושא
חקירה ומעצרים ]
 


צור קשר עוד היום 

ויחד נבין איך עוזרים לך:

כתובתנו:
שד' שאול המלך 39, תל אביב,
בית הדר-דפנה
טל': 074-769-15-24
פקס: 077-470-2959

עו"ד ניסים לביא,
אני כאן, ואייצג אותך בכבוד.

כתובתנו: שד' שאול המלך 39, תל אביב, בית הדר-דפנה  |  טל': 074-769-15-24  |  פקס: 077-470-2959

עו"ד ניסים לביא,
יחד נגבש תוכנית ופתרון לכל בעיה!

 


צור קשר עוד היום 

ויחד נבין איך עוזרים לך: