הליך שימוע פלילי

הליך שימוע פלילי

play4, play, media control, audio

הליך שימוע פלילי

את המושג הליך שימוע ניתן היה לשמוע בתקשורת לא מעט בתקופה האחרונה. הליך שימוע פלילי הוא  מהלך בו מנסה הנאשם לשכנע את הגורם התובע, לרוב פרקליטות המדינה או מחלקת התביעות של המשטרה, לא להגיש את כתב האישום. כמובן שחשוב שלפני הליך השימוע יתייעץ הנאשם עם עורך דין פלילי שינחה אותו מהם הדברים שחשוב לציין על מנת לשכנע את הגורם התובע שלא להגיש את כתב האישום ומה לא לציין. ישנן דקויות או מונחים שרק עורך דין מקצועי יבדיל ביניהם וכך יוכל הנאשם להגיד את הדברים המדוייקים ביותר בשימוע.
 

המהלכים הקודמים לישיבת השימוע

לא סתם נקרא עניין השימוע הליך. זהו אכן הליך הכולל מספר שלבים ומהלכים עד שמגיעים אל ישיבת השימוע עצמה. לאורך כל אותם מהלכים חשוב להתייעץ בעורך דין שיהיה מעורב בכל אחד מהם:
  • לאחר סיום החקירה הפלילית מקבלת הרשות התובעת את חומרי החקירה לעיון על מנת להגיע להחלטה האם אכן להגיש כתב אישום או לסגור את התיק. על הגעת התיק לידי  הרשות התובעת יקבל החשוד הודעה שהתביעה קיבלה את התיק. הוא מצידו יכול לשלוח מכתב תוך 30 יום בו ינמק מדוע לא להגיש כתב אישום. 
  • אם החליטה התביעה להגיש כתב אישום, החשוד מקבל הודעה נוספת בכתב על ההחלטה בצירוף טיוטה של כתב האישום (שנקרא בשלב זה כתב חשדות) וחלקים עיקריים מחומר החקירה. שלב זה קודם לישיבת השימוע וכאן על החשוד ועל עורך הדין המייצג אותו ללמוד היטב את הדברים ולגבש את הטענות.

איך מתנהלת ישיבת השימוע?


ישיבת השימוע מתקיימת במשרדי התביעה. במהלכה עורך הדין הפלילי המייצג את החשוד מעלה את כל הטיעונים הרלוונטיים במטרה לא להגיש כתב אישום. כמובן שמדובר כאן על דקויות שרק עורך דין מומחה בפלילים ובתחום אליו קשורה העבירה יכול להצביע עליהן כמו ראיות שאינן משכנעות דיין, ניסוחים לא חד משמעיים בכתב החשדות ועוד. 
 

לסיכום, הליך שימוע הוא הליך מורכב וקריטי להמשך- האם חשוד יגיע למשפט או שהתיק נגדו יסגר. לכן, בחירת עורך דין פלילי מקצועי ומנוסה היא משמעותית מאוד.

עו"ד ניסים לביא - עו"ד פלילי בעל ניסיון רב בליווי וייצוג חשודים בכל שלב, כולל בהליך שימוע. הוא מקפיד על מקצועיות, אמינות וגם שירותיות ויחס אישי  כך שאדם הנמצא בתקופה מבולבלת ואף מפחידה בחייו ירגיש שיש לו עוגן.
 

התמחות המשרד:

Avatar
שימוש בסם או החזקת סם נחשבת לאסורה ולעבירה שניתן לקבל עליה עד 3 שנות מאסר. כמובן שאם מדובר כבר על החזקת סם שאינה רק לצריכה עצמית או כמות שהיא מעל 15 גר' ההתייחסות היא שונה לחלוטין והעונש יכול להיות ארוך משמעותית.


[ מידע נוסף בנושא
עבירות סמים ]
Avatar
ישנם הרבה גוונים של אפור בין אונס במובן הכבד ביותר שלו לבין להיות נקי מכל רבב. ישנן הגדרות שונות לעבירות מין כמו תקיפה, מעשה מגונה, הטרדה מינית וגם לאונס ישנם מספר פנים וכל מקרה לגופו. 

[ מידע נוסף בנושא
עבירות מין ]
Avatar
הליך שימוע פלילי הוא  מהלך בו מנסה הנאשם לשכנע את הגורם התובע, לרוב פרקליטות המדינה או מחלקת התביעות של המשטרה, לא להגיש את כתב האישום. כמובן שחשוב שלפני הליך השימוע יתייעץ הנאשם עם עורך דין פלילי...

[ מידע נוסף בנושא
הליכי שימוע פלילי]
Avatar
חשוב לדעת איך להתנהל במהלך חקירה, מה לומר ומה לא, מתי לשמור על זכות השתיקה ומתי לדבר. לכן, התייעצות עם עורך דין פלילי לפני החקירה וגם תוך כדי תהליך החקירה היא חשובה ואף קריטית.


[ מידע נוסף בנושא
חקירה ומעצרים ]
 


צור קשר עוד היום 

ויחד נבין איך עוזרים לך:

כתובתנו:
שד' שאול המלך 39, תל אביב,
בית הדר-דפנה
טל': 074-769-15-24
פקס: 077-470-2959

עו"ד ניסים לביא,
אני כאן, ואייצג אותך בכבוד.

כתובתנו: שד' שאול המלך 39, תל אביב, בית הדר-דפנה  |  טל': 074-769-15-24  |  פקס: 077-470-2959

עו"ד ניסים לביא,
יחד נגבש תוכנית ופתרון לכל בעיה!

 


צור קשר עוד היום 

ויחד נבין איך עוזרים לך: